New Hampshire’da ikinci sırayı altın madalya düşüşü

Mitt Romney ve kampanya ekibi güvenle New Hampshire’a girdi. Kuzey Atlantik’teki ABD Atlantik sahil eyaleti, Mormon çok milyonerinin dört yıl boyunca vali olduğu Massachusetts’e komşu. Burada, Midwest eyaletindeki Iowa eyaletinde yalnızca sekiz oyla kazandığından çok daha iyi bir skor elde etmesi bekleniyor.
 
 Bu ilk birincil, Cumhuriyetçi Parti adaylığını ABD başkanlığı için Barack Obama’ya karşı koşmak için güvence altına almanın bir başka anahtarı.
 
 New Hampshire kararı, yarışmacıları 21 Ocak’ta yapılacak Güney Carolina gösterisinin önünde, kampanyalarının geri kalan kısmı için konumlandırmak için çok önemli.
 
 New Hampshire Üniversitesinde politik bir analist olan Dean Spilotes şunları söyledi: “Küçük bir devletiz, toplamda bir milyon civarında insanız. Adayların öncelikli olarak kampanya reklamlarına, kaynak yaratmaya veya başka tür kampanyalara veya kampanyalara dayanmak yerine gerçekten çıkması ve vatandaşlarla buluşması için bir fırsat, bu yüzden burada perakende politikaları ve adayları yüz yüze test etme konusunda gerçek bir gelenek var. ”
 
 Teksas Kongre Üyesi Ron Paul, yarışmada ikinci sırayı almak için en iyi fırsat olarak belirtildi. Iowa’da üçüncü oldu ancak Güney Carolina’ya uçup gitmekte güveniyor. Oy verenlerle kibar davranırken, partinin kazanan bileti için çalışan tüm erkekler diğerlerinin baskısı altında.
 
 Pennsylvania’lı eski Senatör Rick Santorum’un Iowa’daki güçlü bitirmesinin New Hampshire’da yapması beklenmiyor. Buradaki zayıf destek doğrulanırsa, başkanlık tutkusu iyice yükselebilir. O ve rakiplerinin bu kadar sıkışık olmasının sebebi, iki numaralı yerin belirleyici sayılması.
 
 Cumhuriyetçi stratejist Michael Dennehy şöyle dedi: “Biri şaşırırsa, birisi güçlü bir ikinci olursa, Iowa’daki Rick Santorum için olduğu gibi, algılanan bir zaferdir ve bu aday için Güney Carolina ve diğerlerine giden büyük bir ivme kazanacaktır. birincil durumlar. Bu gerçekten… İkincilik New Hampshire’da altın madalya oldu. ”
 
 En seçkin olarak görülen – Cumhuriyetçiler’in Obama’yı yenmenin en iyi şansı – Romney, yine de adaylığı için rakipleri tarafından çok fazla elverişsiz parmakla işaret etmenin odak noktası oldu. Ona karşı, Demokrat görevdeki aleyhte olduğundan çok daha fazla olumsuz reklam yayınlıyorlar.
 
 Eğer Romney Güney Carolina’yı araştırırsa, eleştiriyi kin olmadan yerine getireceğini umuyorlar.

Bir cevap yazın