Alzheimer yolda tedavi

Uzmanlar, yalnızca durumun neden olduğu hasarı durdurmakla kalmayıp, nakillerin tamir etmenin yolunu da açabileceklerini umuyorlar – aslında, bir tedavi sunuyorlar. Dün geceki kilit gelişme, araştırmada önemli bir ilerleme olarak görüldü. Prof. Dr. Clive Ballard Alzheimer Cemiyeti’ndeki araştırma, “Bu çalışma hastalığa yönelik tedavileri geliştirmek için atılmış önemli bir adım.” Amerikalı araştırmacılar, Alzheimer hastalığında kritik bir rol oynayan, nöron denilen sonsuz bir beyin hücresi arzı oluşturmak için kök hücreleri kullandılar. Bunlar sadece yeni ilaçları test etmek ve dejenere edilmeyi nasıl durduracaklarını bulmak için değil, daha da devrimci bir harekette çalışmak da nöron nakli için bir adım olabilir. Bunlar Alzheimer kurbanlarının beyinlerine yerleştirilebilir ve
Hafıza kaybına neden olan hasarı onarın – “Kutsal Kase”
Alzheimer’ın araştırması. Bilim adamları, nöronları erken evre insan embriyolarından ekstrakte edilmiş kök hücrelerden ürettiler. Embriyonik kök hücreler, vücutta hemen hemen her türlü dokuya dönüşme potansiyeline sahiptir. Yapay olarak üretilen nöronlar farelerin beyinlerine nakledildiğinde, normal şekilde çalışıyorlardı.
araştırmacı Christopher Bissonnette altı yıl Northwestern’de geçirdi
Chicago’daki kök hücrelerin genetik kodunu kırma
Büyükbabasının ölümünden motive olan nöronları yarat.
Hastalık dedi ki: “Bu teknik bir
laboratuvarlarda yetişecek bu hücrelerin neredeyse sonsuz sayıda olması,
diğer bilim adamları neden bu hücre popülasyonunun seçici olarak araştırıldığını araştırıyorlar.
Alzheimer hastalığında ölür. ”Araştırma,
Stem Hücreleri dergisinde yayınlanan, hızlı tarama yapacak
ilk kez binlerce potansiyel Alzheimer’ın ilacı mümkündür.
Alzheimer’ın Research UK’sindeki araştırma müdürü Simon Ridley şunları söyledi:
Alzheimer’ın tedavisi olarak kök hücrelerin nakledilmesinin uzun bir yolu,
ancak bu, çalışmayı kolaylaştırarak ilerlemeyi artırabilir. ”Birleşik Krallık’taki en az 820.000 insanın, Alzheimer hastalığından muzdarip bir demans şekli var.

Bir cevap yazın